Морски тролинг с каяк

Потребителски аватар
hasinto

Морски тролинг с каяк

Мнениеот hasinto » чет мар 30, 2017 10:54 pm

https://akvasport.com/product/13913/has ... msman.html

Замислил съм се за това чудо . Какво ви е мнението . Имайте в предвид ,че е за каяка ми . Оборудван с педали и такъми , сонар+батерия и хранителни средства е към 60 кг . Двама около 180-200 кг и сме на предела заедно с мотора . Но се държи сериозно . Няма опасност .
Трябва ми за дълги дистанции и разстояния , които изискват при ситуация , бързо изнасяне в посока брега .И най-вече за това , че има сателитна котва . За джиг е от огромно значение . Килата мога да сваля като премахна двата педала . Те са общо 12-13кг .
А тролинга , в чиято тема съм , става неотменна част от играта . Жива стръв , винаги е добре дошла . Ха-ха ;-)
Добрият рибар не е този в „лесните дни“, в които всеки хваща риби !
Добрият рибар е този, който хваща риби тогава, когато никой друг не може !

Потребителски аватар
hasinto

Re: Морски тролинг с каяк

Мнениеот hasinto » чет мар 30, 2017 11:02 pm

След като разрових нета , открих същия двигател за много по-добра цена , заедно с шипинга . Не искам да дупча излишно каяка , затова съм го решил със стойка зад втория каякар , в стойките за въдиците . Ще я оборудвам двустранно , за да има баланс . Моторът , ще е от дясната ми стана . От ляво ще са стойки и сонар .

Потребителски аватар
Vanko

Мнениеот Vanko » пет мар 31, 2017 1:26 pm

hasinto написа:
Трябва ми за дълги дистанции

Сигурен ли си? Аз не бих се отдалечил с каяка много от брега. Хич да не е, това не е лодка все пак.
Виждал съм лодки с 140 коня мотор да не могат да се преборят с морето и да се скътават докато не мине бурята.

Айпилота е полезен за джиг, не го отричам, ама да тролиш с каяка... Кво толкова ще ловиш на тролинг с него? Туни? За останалите риби не си струва, при положение, че на джиг се ловят много по-качествени риби.

Мое мнение!
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

Потребителски аватар
hasinto

Мнениеот hasinto » пет мар 31, 2017 1:31 pm

Аз навътре не смея много да влизам . Максимум до километър от брега . А за тролене не ми е толкова важно , колкото за джиг . А за дестинация давам пример . Да тръгна от Василики и да стигна до фара , където да мога се позиционирам. Или на Ситония , да тръгна от Каламици и да се позиционирам на някой от по-долните носове ,до където има достъп предимно по-вода .

Върни се в “Тролинг”