Tokyo rig

Потребителски аватар
Vanko

Re: Желания 2019 г.

Мнениеот Vanko » чет яну 24, 2019 4:05 pm

аз съм си мислел да монтирам плуващи калмариери (две) по подобен начин за октоподи.
Така куките ще са далече от дъното за да се закачат в някое препятствие :roll: :roll:
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

Byrd

Мнениеот Byrd » чет яну 24, 2019 7:14 pm

А мен пък ме човърка мисълта да използвам снопче от стоманени /гъвкави жички,наместо твърда тел.Да ги подвивам в долния край и като се заклини оловото при напън да се изхлузва. При Такояна например пробвах с различни дебелини флуорокарбон но не съм доволен. Гледам в някои от клиповете за Токио риг ползват тел от кламери вероятно да може да откачат при заклиняване.Абе ще са проби ама по-нататък във времето.Само на клипа от Марто съм видял мотажа да се ползва за морски риболов, но все си мисля, че има потенциал.

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Мнениеот m@rto » пет яну 25, 2019 10:14 am

И аз си го помислих за по-тънката и мека тел!
Те и в описанието на монтажа си пишат, че телта се изправя за да се нанижат колкото е необходимо тежести и после се огъва.

Byrd, идеи за силикони?

Byrd

Мнениеот Byrd » пет яну 25, 2019 1:25 pm

За мен нови и все още неизползвани:от Спинингфиш.бг-скаридоподобни на литъл джак; червеи /белезникави със син отенък и ув/казаха,че са проектирани за бас;от Бентфишинг пясъчни змиорки комплект.Ноември на устието на Струма Николай от ''Никулден''ловеше .с подобна имитация на змиорка ,но очите бяха монтирани по средата на тялото.Каза ,че били доста ефикасни при бавна проводка и влачене по дъното.Всички тези ще ги пробвам с Токио риг .Да имаш подсказка за риболов по северна Гърция,че зимно време почти не съм ходил,а се открива възможност.

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Мнениеот m@rto » пет яну 25, 2019 3:47 pm

Това влачене по дъното много ме притеснява.
Колко ли примамки ще посея :)

От Порто Кофу онзи ден имаше снимка с 5-6 лаврака на пъстървов воблер :?

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Мнениеот m@rto » пет яну 25, 2019 4:05 pm

Тази Скарида на Литъл Джак изглежда впечатляваща!
Относно Змиорките от Бент, надявам се намаш предвид Sakura Koneel - аз от няколко години ги тътрузя и резултата е нулев (ама може и в мен да е вината)

Byrd

Мнениеот Byrd » пет яну 25, 2019 5:26 pm

Да същите са на '' Сакура'',още не съм ги разопаковал 4бр.по20см. .От Литъл Джак есента пробвах рибките с опашка от ламе но нищо,иначе и те са хубави на пръв поглед.За сметка на това с китайски копия на фишароу хванах 3бр.лаврак по5-600гр.,доста перки и един хубав дракон.Всъщтност се кефя на всяка риба хваната на изкуствена примамка .Относно закачки, неизбежни са затова залагам много на това което писах със снопче стоманена тел с подвити краища,да губя само оловото и да спасявам примамките.Порто Кофу казваш,това се чудя или Каликратия,мудания,Нкити евентуало Кофу или Керделия,Йерисос и Трипити.Ще изчакам кратковременната прогноза ,че силните ветрове ме възпират.

Потребителски аватар
баджанака

Мнениеот баджанака » чет фев 14, 2019 9:45 am

m@rto написа:Тази Скарида на Литъл Джак изглежда впечатляваща!
Относно Змиорките от Бент, надявам се намаш предвид Sakura Koneel - аз от няколко години ги тътрузя и резултата е нулев (ама може и в мен да е вината)

Колега, настоявай повече.
Вчера гледах един клип с грък, който основно ловеше на сакурата!
George Boukas май се казваше

успех!

Върни се в “Риболов със силиконови и други примамки”