Мулти трип здравна застраховка

Потребителски аватар
Vanko

Мулти трип здравна застраховка

Мнениеот Vanko » чет фев 07, 2019 12:29 pm

Пичове,
някой може ли да даде повече инфо за здравни застраховки, които се правят за цялата година - водят се нещо като "Мултитрип".
Не мога да се занимавам да правя 5-6 пъти в годината когато пътуваме цялото семейство.
Споменават нещо от рода на 50-60 лева за година. Ако е така си е на далавера!
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Re: Мулти трип здравна застраховка

Мнениеот m@rto » чет фев 07, 2019 1:29 pm

хм, и аз имам интерес към подобна застраховка
Ако, някой може да даде повече инфо, би било добре

Потребителски аватар
bold68

Мнениеот bold68 » чет фев 07, 2019 2:25 pm

Сега питах в Армеец/понеже са ми под носа/-Мултитрип за 10000 евро за една гониа е 56 лв на човек.Но условието е за много излизания,но да не се стои повече от месец на излизане.
Само че сега ми уточниха че не става за нашите екскурзии---Мултитрип е само за служебни пътувания с командировъчни.

svetlio80tm

Мнениеот svetlio80tm » чет фев 07, 2019 2:37 pm

Колеги, ако имате кредитна карта този въпрос не стои пред Вас. Със закупуване на билети с нея, или с простото й използване в страната, където ще пребивавате, автоматично се активира такава застраховка. Е, не е мултитрип, но важи за всички дни от престоя ми.

Пример: отиваме с колега за риба в Гърция. Плащам горивото на първата бензиностанция или си купувам нещо от магазин с картата и готово.

Потребителски аватар
bold68

Мнениеот bold68 » чет фев 07, 2019 2:58 pm

Да ама аз нямам кредитна карта/и не ми трябва/--и плащам само кеш,в брой и на ръка.

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Мнениеот m@rto » чет фев 07, 2019 4:56 pm

svetlio80tm написа:Колеги, ако имате кредитна карта този въпрос не стои пред Вас. Със закупуване на билети с нея, или с простото й използване в страната, където ще пребивавате, автоматично се активира такава застраховка. Е, не е мултитрип, но важи за всички дни от престоя ми.

Пример: отиваме с колега за риба в Гърция. Плащам горивото на първата бензиностанция или си купувам нещо от магазин с картата и готово.

Светльо, я обясни тази схема, моля.
Кой е застрахователя? Банката ли?

Rap66

Мнениеот Rap66 » пет фев 08, 2019 7:19 am

В Гърция като член на ЕС инате същите здеавноосигурителни права като гърците, ако имате една карта, която важи за 1 г. и се издава безплатно от ДСК примерно. Само трябва да сте здраеноосигурени в България.

svetlio80tm

Мнениеот svetlio80tm » пет фев 08, 2019 8:32 am

m@rto написа:
svetlio80tm написа:Колеги, ако имате кредитна карта този въпрос не стои пред Вас. Със закупуване на билети с нея, или с простото й използване в страната, където ще пребивавате, автоматично се активира такава застраховка. Е, не е мултитрип, но важи за всички дни от престоя ми.

Светльо, я обясни тази схема, моля.
Кой е застрахователя? Банката ли?

Не. При получаването на картата се получава и тази информация, прикрепена към документите с картата. В конкретния при мен случай банката е ПИБ, а застрахователя- Дженерали. Убеден съм, че и при другите банки е такава схемата, просто се предлага и другия продукт заедно в пакет. По този начин не се налага да си правиш всеки път застраховка, като излизаш извън страната:

https://www.fibank.bg/bg/zastrahovka-pa ... /page/4678

Светльо

Мнениеот Светльо » пет фев 08, 2019 9:04 am

Rap66 написа:В Гърция като член на ЕС инате същите здеавноосигурителни права като гърците, ако имате една карта, която важи за 1 г. и се издава безплатно от ДСК примерно. Само трябва да сте здраеноосигурени в България.

Точно така :)

Потребителски аватар
bold68

Мнениеот bold68 » пет фев 08, 2019 10:24 am

Върни се в “Дискусии”