Морски гащеризон

vladdy

Морски гащеризон

Мнениеот vladdy » съб яну 12, 2019 1:56 pm

Ползвате ли гащеризон за морски риболов? Ако да - какъв, откъде, и заслужава ли си да търся в алиекспрес?

Потребителски аватар
fisherman

Re: Морски гащеризон

Мнениеот fisherman » съб яну 12, 2019 2:46 pm

В късна есен и зимата при риболов от полегат бряг ползвам гащеризон почти задължително. Тогава времето е дъждовно, ветровито , с гащеризон и яке нямам притеснение за нищо. От няколко години се доверявам на продуктите на Таймен ( https://www.taimen.com) , за сега нямам забележки. В алито съм срещал да предлагат гащеризони, но нямам идея какво е качеството.

Rado Dimitrov

Мнениеот Rado Dimitrov » чет яну 17, 2019 7:10 am

Здравейте, възползвам се от темата да попитам тези от вас, които ползват гащеризон - какъв е - гащеризон с ботуш или гащеризон с неопренов чорап и спец обувка към него?
Аз ползвах Сноуби с ботуш. Предимството му е отчитам бързото обличане . Недостатъка му според мен е, че при преходи ходенето с ботуша е мъка, в ботуша краката хълтавят. А и ботуша е една идея по широк и по пясъка или по дребни овални камъчета като черния плаж на Самутраки си е направо мъка. Та ако някой е ползвал гащеризон с чорап и обувка моля да сподели мнение какви са недостатъците на последния. Спрял съм се на такъв с обувка и ми се ще да го взема. Но ми е чудно тая обувка като стои постоянно мокра няма ли да мухляса? Дали съхне бързо? Гащеризона с ботуша го събличам и в тозбата. А тук с обувката не е ли филм?
Моля дайте съвет и мнение.

Потребителски аватар
fisherman

Мнениеот fisherman » чет яну 17, 2019 8:29 am

Гащеризон с чорап е по-комфортно за краката, по-топло в този сезон, по-удобно за ходене. Важно правило е да си режеш редовно ноктите (това е сериозно, не се майтапя). За плажовете предпочитам обувка с гумена подметка, но не слагам цинтовете, тия с кече не са удачни според мен. С времето обувките се скапват, но същото важи и за моделите с ботуш-гумата старее и се напуква. Аз си имам чанта за гащеризона и обувките и ги суша след излета, не им е проблем няколко дена да са мокри.

Потребителски аватар
PeterK

Мнениеот PeterK » чет яну 17, 2019 8:50 am

С обувките си е филм - събуването и обуването, пясъка в тях и по тях.
Абе трбябва си чистене и поддържане.

Но е факт, че е много по-комфортно, топло и стабилно. Подметките с кече са много по-стабилни на хлъзгавите камъни и в прибоя. На чистия пясък си е тегаво с тях. Налепват се и всичко става тромаво. Гумени подметки не съм ползвал. Защото за мен е важно да не се хлъзна и да падна във водата. А, паднеш ли с гащеризон в морето... да не дава Господ.

п.с. Аз го пера с чиста вода почти всеки ден. Като знам солта какво прави с всичко друго не рискувам гащеризон и яке да ми отидат на вятъра за два сезона.

krasimir

Мнениеот krasimir » чет яну 17, 2019 9:42 am

Вчера поръчах бюджетен вариант за 100лв дишащ от китайците с неопренов чорап... като дойде - ще дам отзив. Гледам и други хора са си го пазарили от групите... Нямам обувки за него все още и се замислям - едни обикнвенни обувки подходящ номер от декатлон дали няма да станат? някой май се беше спрял на този вариант.

Потребителски аватар
PeterK

Мнениеот PeterK » чет яну 17, 2019 3:52 pm

Като ти се разпаднат декатлонките от солта ще си купиш истински

krasimir

Мнениеот krasimir » чет яну 17, 2019 4:54 pm

PeterK написа:Като ти се разпаднат декатлонките от солта ще си купиш истински

Ясно. ще се търсят други в такъв случай :)

blader

Мнениеот blader » чет яну 17, 2019 5:27 pm

Аз съм си взел водни обувки, но много не съм газил с тях. Определено не са взети за гащеризон, но биха били по-добре от декатлонки, ако водата е топла: https://ru.aliexpress.com/item/2017-New ... st=ae803_4

Потребителски аватар
PeterK

Мнениеот PeterK » чет яну 17, 2019 5:33 pm

Имайте предвид, че обувката пази и чорапа да не се скъса/среже на мидите.

Върни се в “Екипировка”