Моля за помощ

Rado Dimitrov

Моля за помощ

Мнениеот Rado Dimitrov » вт яну 08, 2019 6:29 pm

Здравейте, искам да помоля колегите, които се ориентират добре в интернет пространството да ударят едно рамо.

Стоя в една задънена улица. Имам ледобур на Мора, Експерт - Про, 6" /150мм/ Ножовете на ледобура бяха позатъпени. Миналата година ги дадох на точилар, след намесата на който вече съвсем на работят.
Търся да си купя резервни ножове на KJ MORA spare blades 150мм. или 6 инча. Търся във Moraice.fishing има ги но не продават. Гледах листа с дистрибуторите. Писах на немците, не отговарят. Говорих по тел. с Украйна, имат ги налични но не пращат до България.
Моля някой вещ в търсенето на кивоти в нета да ми помогне и евентуално да изрови въпросните ножове. Ще съм много благодарен.

Поздрав

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Re: Моля за помощ

Мнениеот m@rto » ср яну 09, 2019 10:42 am

Снимай тези ножове.
Не ми се струват нещо уникално, че да не могат да се заточат или заменят с такива от друг подобен ледобур

(гледах някакъв клип в тубата, но не съм сигурен на кой точно модел Мора беше. Стори ми се, че ножовете са като на моя, който е Traper и при Калоян има(ше) резервни ножове за него)

Rado Dimitrov

Мнениеот Rado Dimitrov » чет яну 10, 2019 7:02 am

Марто здравей. Ножовете сами по себе си не са нещо особено. Триъгълни са, но имат дъгообразна извивка и затова си мисля, че не могат да се заменят с други. Сега контактувам с един украинец и се надявзм да ми съдейства. За заточване се заточват но този майстор на който ги дадох промени ъгъла им на заточване и от тогава три опита за докарване на правилния ъгъл са безуспешни. Обиколих точиларите във Варна с една замръзнала кофа с вода в багажника.
Благодаря за вниманието.

Потребителски аватар
m@rto
Контакти:

Мнениеот m@rto » чет яну 10, 2019 11:48 am

Тези за трапера са 130мм
https://ribi.bg/zimen-ribolov/ice-drill ... pert-130mm

Да разпитам ли в София за заточване? Със сигурност има майстори, които го правят.

Rado Dimitrov

Мнениеот Rado Dimitrov » чет яну 10, 2019 5:30 pm

Благодаря за предложението. Най вероятно ще се възползвам. Трябват ми три четири дни да видя дали ще стане с украинеца, ако не ще ти пиша.

vladdy

Мнениеот vladdy » пет яну 11, 2019 12:29 am

Според мен пиши и на латвийците, естонците или литовците. Едва ли ще е по-скъпо от немците, а все пак са в ЕС.

Rap66

Мнениеот Rap66 » пет яну 11, 2019 3:16 am

Rado Dimitrov

Мнениеот Rado Dimitrov » пет яну 11, 2019 7:07 am

Тези са за Страйкмастър. На мен са ми нужни за Експерт. В ибей имат но 5 и 7 инча, за късмет мойте са 6 инча :)
Иначе не се сетих за Естония, ще проверя и там.
Благодаря.

Върни се в “Off Topic”