Избор на спининг въдица и макара за р.Марица

simira

Избор на спининг въдица и макара за р.Марица

Мнениеот simira » съб ное 03, 2018 5:06 pm

Колеги , нов съм във форума. Доста изчетох относно риболов със спининг и накрая ми е пълна каша в главата / то явно с години се трупа опит /. Решил съм да си окомплектовам една въдица - спининг и да ходя по р.Марица и други водоеми. Първото което се замислих е каква пръчка да си взема - дължина и грамаж. Спрях се на St.Croix Triumph Spinning TRS86MHF2 - дължина 2,62 м , акция 10.7 - 28.4гр и оборудвана с макара Shimano Sahara C2000HGS FI или Макара Shimano Sahara C3000 HG FI.
Никога не съм ловил със спининг / воблери , блесни и т.н. / Това за мен е нова техника на риболов и така да се каже огромно море. До сега съм ловил на пружини и плувка и имам скромни резултати. Дайте съвет за дължина и грамаж на въдицата и правилен избор на макара .. Посъветва ме колега , първият ти такъм да е по евтин ..ама пусти картинки ….. това съм си харесал ..Нека да е нещо качествено и прилично.
Чакам отговори и мнения. Предварително ви благодаря и наслука на всички колеги.

patchinko

Re: Избор на спининг въдица и макара за р.Марица

Мнениеот patchinko » съб ное 03, 2018 6:43 pm

Пръчката към която си се насочил е прилична и става за Марица. Няколко години съм ловил със същата. За щуките и расперите по реката е идеална. Ако смяташ да ловиш кефал идва излишно мощна. Проблеми по реката може да ти създаде единствено някой сом, макар, че с моята такива до 10 кг съм ги вадил без проблем. За тази пръчка макара се насочи към нещо 4000 размер по Шимано или 3000 Дайва, по малките размери и идват леки. Избягвай ниските класове на Шимано и Дайва за макара, в случая плащаш само за името. Някое Рйоби в размер 4000 за същите пари би се представило по добре.

simira

Мнениеот simira » съб ное 03, 2018 7:47 pm

Благодаря колега за отговора … ами тогава ще разгледам : Макара Shimano Sahara 4000 FI, или Макара Shimano Ultegra 4000FB . Казаха ми , че Дайва с подобни параметри имат макари по - леки с 50-60 гр.

Потребителски аватар
wildriver

Мнениеот wildriver » пон ное 05, 2018 12:22 pm

simira написа:Благодаря колега за отговора … ами тогава ще разгледам : Макара Shimano Sahara 4000 FI, или Макара Shimano Ultegra 4000FB . Казаха ми , че Дайва с подобни параметри имат макари по - леки с 50-60 гр.

колега, стига с тези сахари, Пачинко ти препоръча Рьоби за тези пари и е много прав.
Най-малкото пък трябва да се заглеждаш в Дайва от този ценови клас.

patchinko

Мнениеот patchinko » ср ное 07, 2018 1:49 am

Взимай един Заубер на Рйоби, един плетеняк 1.5 по японската номерация и ти си човека :-) лично аз за Марица предпочитам четири жилни плетки.

Върни се в “Въдици, Макари и Примамки”