Лаврашка въдица в премиум класа

Светльо

Re: Лаврашка въдица в премиум класа

Мнениеот Светльо » вт ное 06, 2018 10:57 am

Rado Dimitrov написа:
Светльо написа:
wildriver написа:Беше ми интересно да видя първо мненията от сорта на Ексенса не струва, Диалуната е същата, ама на половин цена :D
Как беше лафа... за лисицата гроздето е кисело...:) Чудя се как се раждат подобни сравнения??

Здравей Светльо, не разбирам нуждата на хората да се заяждат безпричинно, особено тези, чиито мнения се търсят и ценят.
Производството на Шимано за спининг за Европа се свежда до Спиидмастър та Диалуната наред с Лунамис и Ексенс си е за Японския пазар. Никъде не съм писал, че Ексенс не струва, това е несериозно. Не е два пъти по добра. А цената и е двойна на Диалуна.
Колкото до сравнението, то се роди след като съм риболовствал и с двете и споделям реалности.
А опит с марки и качество на модели не е като да нямам.
Наред със спининга ловя и от лодка, та Оцея, блу роус , Тенрю хоризонт сл, Графитлидер Парго прототайп, Тенрю биг гейм спининги, няколко Стели SW и следководни, Оцея слоу джиг мулти, Оцея тай ръбър мулти та смятам, че имам опит с премиум класовете на различните производители. В този ред на мисли последните редове трябва да ти отговорят на въпроса, дали аджеба ми киселее гроздето.
А и надявам се мнението ти относно въдиците е на база реален опит. Щото има много, които споделят опит натрупан от теорията.
Поздрав.

п.п. Най лесния отговор по темата е, колега взимай най скъпото. В смисъл тоя отговор е най лесен.

Ради, нямам нужда да се заяждам с никой, просто не ме радва факта, че заблуждавате хората.
Диалуна си е за световния пазар, не е за Японския:
http://fish.shimano-eu.com/content/fish ... UNA_S.html
На същият сайт се опитай да намериш и Exsence въдицата :)

С Lunamis нямам опит и не мога да споделя нищо за нея. Не съм се и интересувал от нея никога.
Прав си, Ексенс не е два пъти по-добра. Много пъти по-добра е от Диалуната :D :D :D :D
Диалуната 6-28 която визираш е страхотна пръчка за парите си, не ме разбирай погрешно и аз я харесвам и е доста добро решение. Но е абсурдно да кажеш, че е добра колкото Ексенс.

И това, че ползваш премиум такъми, далеч не означава, че си запознат с всичко :) Тез които изброи са за от лодка и са далеч от спиниг такъмите...

Въдиците които са за японския пазар имат специален сертификат залепен на тях, щом имаш Диалуна, опитай се да го намериш на нея този сертификат ;)

Поздрави и успехи!

Потребителски аватар
bold68

Мнениеот bold68 » вт ное 06, 2018 3:21 pm

И най скъпата въдица може да не ти пасне.Цената не е критерии за риболов.Аз следвам едно правило--въдицата трябва да я усещаш като продължение на ръката ти.
Ако ще и от 5000 лв да е-като не ти е удобна не можеш да анимираш прмамката и всичко отива по дяволите.

Rado Dimitrov

Мнениеот Rado Dimitrov » вт ное 06, 2018 10:17 pm

Съжалявам, че наводнихме темата, админа да прецени, но на черното бяло не можеш да кажеш. Светльо, само два модела на Диалуна се продават за Европа - по спомен. Всички останали от серията Диалуна са Shimano JDM https://jdmfishingtackle.com/products/s90l-light-technical-model
Явно не съм достатъчно грамотен да кача линк тук, но всеки може да провери.

blader

Мнениеот blader » вт ное 06, 2018 11:44 pm

То и на първото изречение от линка на Свельо си пише: The new Dialuna is the ultimate JDM saltwater inshore rod... каквото и да означава.

Потребителски аватар
vasilis

Мнениеот vasilis » ср ное 07, 2018 9:06 am

JDM някаква панацея ли е? Някакъв серфтификат за качество ли е?
Или в Европа има по-бедни и глупави потребители, които не разбират и не могат да си позволят качествен такъм?!
Не смятам, че JDM определя качеството на сопата.
А защо не се продава в европа - не знам. Но със сигурност не е заради това, че е по-висококачествена :)
Макарата обича ласка, грижливо гледане и смазка! :)

dary

Мнениеот dary » чет ное 08, 2018 1:05 am

Не се предлага в Eвропа точно защото е JDM - предназначена за Японския пазар.
A сертификата за качество, който обикновено имат въдиците е CFRJ - Certified Fishing Rod Japan (странно защо е на английски).
Японците имат по-различен подход и си правят необходимите за това въдици/макари/примамки, които отговарят на определени условия и стил на риболов, което води до огромен избор на такъми при тях. Повечето тукашни рибари искат една въдица с която да ловят и на плувка, и на бомбарда, че и блесна да хвърлят. Ентусиастите, които сме се събрали тук на раздумка и оценяваме хубавите такъми сме малцинство и не определяме пазара.
Чисто статистически потребителите в Европа са по-бедни и по-глупави от тези в Япония :)

Потребителски аватар
vasilis

Мнениеот vasilis » чет ное 08, 2018 9:20 am

dary написа:A сертификата за качество, който обикновено имат въдиците е CFRJ - Certified Fishing Rod Japan (странно защо е на английски).

Dary, мерси за вметката. За мен беше полезна тази информация.

Относно статистиката:
Япония има около 30 хил. км. брегова ивица.
В Европа само Гърция има над 13 хил. км.
Риболовците, които практикуват морски риболов със сигурност са повече, но едва ли покупателната им способност е по-голяма от тази на Японците. (имайки предвид, че Япония е трета икономическа сила в света (след САЩ и Китай))

Така, освен, че разводнихме тамата на Дивейн, аз научих и нещо полезно.
За което моля темата да не бъда разделяна и модерирана.
Макарата обича ласка, грижливо гледане и смазка! :)

vladdy

Мнениеот vladdy » чет ное 08, 2018 9:58 am

Тя темата беше зададена грешно от самото начало. Изброените въдици едва ли могат да бъдат определени като премиум класа предвид моделите, които бяха подхвърлени след това. Но затова пък всеки май научи по нещо.
Аз доколкото бях ровил преди време Tenryu Swat идваше мека, без да съм я пробвал в реални условия.

axel

Мнениеот axel » чет ное 08, 2018 10:11 am

Така си........през погледа на жълтите човечета,представляваващи примерно компанията Шимано се виждат четири пазара: Японски,Австралийски,Американски и най-накрая Европейски в който се продават най-нискокачествените и евтини продукти.В крайна сметка темата беше открита за лаврашка пръчка,без да се уточнят местата за нейното ползване-примерно плажове и устия на реки/без вълни и закачки/-МЛ,морски брегове-М,скалисти места-МН.

Светльо

Мнениеот Светльо » пон ное 12, 2018 11:28 am

Радвам се, че се разводни темата, така се изговориха доста факти и истини, благодаря на всички за което! За всеки ще има по нещо ново като информация или ще си припомни нещо, което му е минало пред очите праз годините.

Благодаря и на Дари за уточнението за сертификата, че бях пропуснал да напиша точната му абревиатура :)

И наистина, избора на въдица е много субективно и индивидуално нещо!

Поздрави и успех на всички в избора на въдица.

Върни се в “Въдици, Макари и Примамки”