Търся съвет

Никола Радов

Търся съвет

Мнениеот Никола Радов » вт юли 24, 2018 7:07 pm

Здравейте! Наскоро започнах много да чета за спининг риболова и ми се прииска да го опитам , та въпросът ми е : http://store.bigfish.bg/products/Komple ... Combo.html Като първа въдица за този тип риболов ще ми върши ли работа и струва ли си да я взимам ?

svetlio80tm

Re: Търся съвет

Мнениеот svetlio80tm » ср юли 25, 2018 9:34 am

Здравей колега!
За да получиш отговор на въпроса си, няма да е лошо първо да уточниш къде искаш да ловиш и какви риби. Така ще улесниш колегите, които искат да ти помогнат. Сладководен риболов и какви риби ще са цел- пъстърви, или костури, щуки, бяла риба, распер, кефал, или морски риболов- по нашето море или по гръцкото крайбрежие? В зависимост от уточнението ти можем да помогнем в избора на такъм.

П.С. Предложеният от теб такъм в линка става само за начинаещо дете на 10 г. С този такъм няма да разбереш що е спининг и няма да получиш удоволствието, и така съответно бързо ще се откажеш.

Поздрави,
Светльо

Потребителски аватар
Raven

Мнениеот Raven » ср юли 25, 2018 11:02 pm

Колега, ако ти е толкова свит бюджета, по-добре не се захващай със спинингов риболов.

ПП: Съветът ми е да заделиш поне 150 лв. за пръчка и макара на старо и още 50 лв. за влакна, примамки и дреболии. Това като за съвсем начално оборудване.

Потребителски аватар
Vanko

Мнениеот Vanko » чет юли 26, 2018 10:25 am

Изобщо този пикер не е за спининг риболов.
Макарата с 1 лагер - също.

ако си начинаещ заложи на някой по-лайт такъм. рибките са по-дребни но шанса да ти клъвнат е по-голям.
въдичка до 210 см и до 10 грама, за блеснички и сликончета + някоя лека макара, да събира 100-ина метра плетено влакно
Мисля, че можеш и да се включиш в 100 лева.
После като се разпали страстта... става страшно :)
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

Потребителски аватар
Vanko

Мнениеот Vanko » пет юли 27, 2018 5:14 pm

Ето това е една много прилична въдичка
https://bulit2000.com/formax-%D1%81%D0% ... 0%B3%D1%80
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

Koko_vn

Мнениеот Koko_vn » съб дек 22, 2018 2:24 pm

Здравейте.Може ли да споделите мнението си относно тази въдица Tailwalk dageki S862MH.Мисля да я използвам за риболов от брега в Гърция(предимно Северна).Кои примамки са най-подходящи за нея според вас?Дали някой знае къде във Варна може да се види на живо(евентуално закупи)?Предварително благодаря на всички които ще се отзоват.Весели празници на всички във форума!

A_Mitov

Мнениеот A_Mitov » чет дек 27, 2018 11:22 am

Koko_vn написа:Здравейте.Може ли да споделите мнението си относно тази въдица Tailwalk dageki S862MH.Мисля да я използвам за риболов от брега в Гърция(предимно Северна).Кои примамки са най-подходящи за нея според вас?Дали някой знае къде във Варна може да се види на живо(евентуално закупи)?Предварително благодаря на всички които ще се отзоват.Весели празници на всички във форума!

Доста твърда сопа е, не е ОК за воблери под 30гр
Скоро си взех тази
https://fishingzone.bg/tailwalk-salty-s ... -game.html
2.60 14-50 на сухо изглежда твърдичка, но всъщност не е така работи със цялата бланка воблери 20-34гр ги мята като катапулт и ги води идеално.
Дано съм бил полезен.

nikolas3

Мнениеот nikolas3 » чет дек 27, 2018 6:32 pm

Koko_vn написа:Здравейте.Може ли да споделите мнението си относно тази въдица Tailwalk dageki S862MH.Мисля да я използвам за риболов от брега в Гърция(предимно Северна).Кои примамки са най-подходящи за нея според вас?Дали някой знае къде във Варна може да се види на живо(евентуално закупи)?Предварително благодаря на всички които ще се отзоват.Весели празници на всички във форума!

Ползвам 802 MH от повече от 3 години и мога да кажа, че въобще не е лоша гега. Изключително чувствителна от 6-7 грама нагоре до 30 ина. И попери води добре. Единствено големите и тежки модерни Джакфино подобни ме затрудняват лееекинко. Имам всякакви морски риби в диапазона до 5 кг. Мощна и здрава гега, която препоръчвам от сърце. И джигчета, и силикони, и воблери от 8см до 21 см. води и лови. Нямам представа от по-дългия и вариант! И давам мнения само за реално използвани от мен примамки, геги , макари и т.н.

Koko_vn

Мнениеот Koko_vn » чет дек 27, 2018 11:57 pm

Имам леко съмнение,че долната граница на акцията е малко изкуствено занижена.Гледам,че я дават 5-40 ,което ми се струва малко разтеглено,но докато не я пробвам няма как да разбера.Ще я потърся във Варна или Бургас ,за да я разгледам на живо,че не ми се поръчва на сляпо.Благодаря за изказаните мнения.

Светльо

Мнениеот Светльо » ср яну 02, 2019 8:41 am

A_Mitov написа:

Доста твърда сопа е, не е ОК за воблери под 30гр
Скоро си взех тази
https://fishingzone.bg/tailwalk-salty-s ... -game.html
2.60 14-50 на сухо изглежда твърдичка, но всъщност не е така работи със цялата бланка воблери 20-34гр ги мята като катапулт и ги води идеално.
Дано съм бил полезен.

Най-накрая да направят нещо с нормална дължина на дръжката!!!

Върни се в “Въдици, Макари и Примамки”