Търся съвет

Никола Радов

Търся съвет

Мнениеот Никола Радов » вт юли 24, 2018 7:07 pm

Здравейте! Наскоро започнах много да чета за спининг риболова и ми се прииска да го опитам , та въпросът ми е : http://store.bigfish.bg/products/Komple ... Combo.html Като първа въдица за този тип риболов ще ми върши ли работа и струва ли си да я взимам ?

svetlio80tm

Re: Търся съвет

Мнениеот svetlio80tm » ср юли 25, 2018 9:34 am

Здравей колега!
За да получиш отговор на въпроса си, няма да е лошо първо да уточниш къде искаш да ловиш и какви риби. Така ще улесниш колегите, които искат да ти помогнат. Сладководен риболов и какви риби ще са цел- пъстърви, или костури, щуки, бяла риба, распер, кефал, или морски риболов- по нашето море или по гръцкото крайбрежие? В зависимост от уточнението ти можем да помогнем в избора на такъм.

П.С. Предложеният от теб такъм в линка става само за начинаещо дете на 10 г. С този такъм няма да разбереш що е спининг и няма да получиш удоволствието, и така съответно бързо ще се откажеш.

Поздрави,
Светльо

Потребителски аватар
Raven

Мнениеот Raven » ср юли 25, 2018 11:02 pm

Колега, ако ти е толкова свит бюджета, по-добре не се захващай със спинингов риболов.

ПП: Съветът ми е да заделиш поне 150 лв. за пръчка и макара на старо и още 50 лв. за влакна, примамки и дреболии. Това като за съвсем начално оборудване.

Потребителски аватар
Vanko

Мнениеот Vanko » чет юли 26, 2018 10:25 am

Изобщо този пикер не е за спининг риболов.
Макарата с 1 лагер - също.

ако си начинаещ заложи на някой по-лайт такъм. рибките са по-дребни но шанса да ти клъвнат е по-голям.
въдичка до 210 см и до 10 грама, за блеснички и сликончета + някоя лека макара, да събира 100-ина метра плетено влакно
Мисля, че можеш и да се включиш в 100 лева.
После като се разпали страстта... става страшно :)
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

Потребителски аватар
Vanko

Мнениеот Vanko » пет юли 27, 2018 5:14 pm

Ето това е една много прилична въдичка
https://bulit2000.com/formax-%D1%81%D0% ... 0%B3%D1%80
Японските инженерни решения са безсилни пред българина... :D :D

Върни се в “Въдици, Макари и Примамки”